Studio Power Plate Klub Fitness
Flexi Pass Sodexo
ĆWICZYMY
W NIEDZIELĘ
PIERWSZY TRENING GRATIS!
Utrzymuj formę z Power Plate!

Wybierz dni tygodnia i zapisz się!


Kontakt ze Studio Power Plate
tel.
889 164 434


Polub nas facebook!
Studio Power Plate na facebook


Eksperci radzą, jak wrócić do formy po porodzie


(…)Jenny Burrell to jedna z czołowych brytyjskich ekspertek w zakresie fitnessu dla kobiet, specjalistka od ćwiczeń podczas ciąży oraz w okresie poporodowym. Zaznajomi nas ona z najważniejszymi zasadami, których należy przestrzegać przy wykonywaniu ćwiczeń po porodzie, szczególną uwagę poświęcając kompleksowemu treningowi przy użyciu platformy wibracyjnej Power Plate.

Kompleksowy trening przy użyciu platformy wibracyjnej Power Plate to idealne rozwiązanie dla kobiet po porodzie. Oddziałuje na całe ciało i podnosi poziom energii, a wymaga zaledwie dwudziestu minut. Trening ten jest ukierunkowany na wzmacnianie mięśni głębokich tułowia (centrum ciała), stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych brzuszków. Co więcej pomaga ustabilizować gospodarkę hormonalną, zwiększając wydzielanie serotoniny, czyli „hormonu szczęścia”. Jenny twierdzi: „Delikatne wibracje przyspieszają krążenie, co poprawia zaopatrzenie wracającego do równowagi ciała kobiety w niezbędny tlen i składniki odżywcze. Oszczędza to świeżo upieczonej mamie chaotycznego wykonywania ćwiczeń niedostosowanych do jej stanu fizycznego”.

Poniższe wskazówki dotyczące ćwiczeń w okresie poporodowym zostały opracowane przez zespół StyleNest, Jenny Burrell oraz specjalistów Power Plate.

Wskazówka 1 dla fit mamy

Dobrze dobrane ćwiczenia poporodowe są kluczem do odzyskania siły oraz funkcji w obrębie dna miednicy, brzucha i mięśni pleców, czyli tych obszarów, które często ulegają osłabieniu w okresie ciąży oraz podczas porodu. Przy opracowywaniu jakiegokolwiek programu ćwiczeń poporodowych konieczna jest konsultacja z lekarzem i jego zgoda na rozpoczęcie treningu. Najlepiej zapytać o to podczas wizyty kontrolnej między szóstym a ósmym tygodniem po porodzie. Okres od porodu do podjęcia ćwiczeń będzie zależał od twojego indywidualnego stanu – u kobiet, które miały cesarskie cięcie będzie dłuższy.

Wskazówka 2 dla fit mamy

W celu utraty wagi i poprawy jędrności ciała powinnaś podejmować aktywność fizyczną, która przyspiesza oddech i akcję serca. Warunki te spełnia wysiłek aerobowy, inaczej zwany sercowo-naczyniowym, na przykład szybkie chodzenie czy pływanie. Powinnaś dążyć do tego, by wykonywać takie ćwiczenia cztery, pięć razy w tygodniu po maksymalnie pół godziny. Pamiętaj jednak, by zacząć powoli i stopniowo zwiększać wysiłek. Możesz rozpocząć od trzech, czterech dziesięciominutowych spacerów albo pływania w pierwszym tygodniu. Następnie, co tydzień do każdej sesji dodaj kilka minut: 12 minut w drugim tygodniu, 14 w kolejnym i tak dalej. W taki sposób w ciągu zaledwie dziesięciu tygodni dojdziesz do sesji trzydziestominutowych!

Wskazówka 3 dla fit mamy

Spróbuj kompleksowego treningu na platformie wibracyjnej Power Plate w studiu treningowym bądź siłowni. To idealny trening poporodowy, który umożliwia świeżo upieczonym mamom pozbycie się tkanki tłuszczowej, zbudowanie mięśni oraz odzyskanie siły i dobrego samopoczucia. Delikatne wibracje przyspieszają krążenie, co poprawia zaopatrzenie wracającego do równowagi ciała kobiety w niezbędny tlen i składniki odżywcze. Oszczędzi ci to chaotycznego wykonywania ćwiczeń niedostosowanych do twojego stanu fizycznego.

Wskazówka 4 dla fit mamy

Kompleksowy trening wibracyjny pobudza wydzielania “hormonów szczęścia”, a zwykle trwa zaledwie 10 do 30 minut. To idealny okres czasu potrzebny do podniesienia poziomu serotoniny bez równoczesnego zwiększania wydzielania hormonów stresu jak kortyzol, którego poziom po porodzie wciąż może być podniesiony. Pamiętaj, że wysoki poziom hormonów stresu sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

Wskazówka 5 dla fit mamy

Pozbądź się ciążowego brzucha BEZ robienia brzuszków! Brzuszki w okresie poporodowym nie są wskazane – u kobiet z choćby najmniejszym rozstępem mięśnia prostego brzucha (diastasis recti) mogą przyczynić się do powiększenia szczeliny w mięśniu, a do tego obciążają gojące się dno miednicy. Kompleksowy trening wibracyjny działa poprzez świadome i nieświadome uaktywnianie mięśni stabilizujących centrum ciała (mięśni brzucha i dna miednicy). W bezpieczny sposób pozwala odzyskać siłę bez obciążeń generowanych przez tradycyjne brzuszki. Wykorzystanie platformy Power Plate w połączeniu z odpowiednimi, kontrolowanymi ruchami zwiększy twoją świadomość ciała i poczucie stabilności w tułowiu. Dzięki temu w krótkim czasie znów poczujesz się dobrze we własnej skórze!

Wskazówka 6 dla fit mamy

Poczuj ulgę w bólu lędźwi. Power Plate stymuluje dolny odcinek pleców oraz mięśnie posturalne, które odpowiadają za utrzymanie równowagi na platformie wibracyjnej. Pomaga to wzmocnić mięśnie okolicy lędźwiowej kręgosłupa bez ich przeciążania i przemęczania, co może mieć miejsce przy podnoszeniu ciężarów czy robieniu brzuszków. Świetnym treningiem na dolną partię pleców są ćwiczenia z wykorzystaniem elastycznych taśm oporowych. Pozwalają one wzmacniać mięśnie pośladkowe i nogi przy jednoczesnej aktywacji centrum ciała odpowiedzialnego za utrzymanie prawidłowej pozycji i funkcji w odcinku lędźwiowym oraz kontrolę posturalną.

Wskazówka 7 dla fit mamy

Zacznij spokojnie od 10 minut i przez kolejne tygodnie stopniowo zwiększaj czas treningu, aż dojdziesz do 20 minut. Zalecana częstotliwość treningu na platformie Power Plate to dwa, trzy razy w tygodniu. Pamiętaj, żeby zwiększać intensywność treningu stopniowo, zależnie od tego, jak się czujesz oraz od aktywności fizycznej, której się podejmujesz w danym dniu. Kiedy będziesz w stanie podołać dwudziestominutowemu treningowi, zamiast zwiększać czas sesji, przejdź do trudniejszych ćwiczeń.

Wskazówka 8 dla fit mamy

By utrzymać motywację, ćwicz w towarzystwie innych mam! Energiczne spacery z wózkami, a po nich wspólna kawa to towarzyski sposób na dobrą formę. Zapisz się na zajęcia na platformie Power Plate z koleżankami. Zostawcie swoje pociechy w żłóbku, by móc skupić się na treningu i motywujcie się wzajemnie do podejmowania wysiłku.

Artykuł pochodzi ze strony: http://www.stylenest.co.uk/lifestyle/health-and-fitness/top-tips-for-post-natal-exercise/.


© 2011 STUDIO POWER PLATE
Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści!

Wykonanie: Studio Nivo