Studio Power Plate Klub Fitness
Flexi Pass Sodexo
ĆWICZYMY
W NIEDZIELĘ
PIERWSZY TRENING GRATIS!
Utrzymuj formę z Power Plate!

Wybierz dni tygodnia i zapisz się!


Kontakt ze Studio Power Plate
tel.
889 164 434


Polub nas facebook!
Studio Power Plate na facebook


Technologia Power Plate


To nie sport

Power Plate nie jest sportem. Jest to raczej utrzymywane przez kilka minut silne pobudzenie. Efekty następują dopiero w ciągu tak zwanego czasu superkompensacji, to znaczy do kilku dni po treningu.

Funkcjonalność

Metoda funkcjonowania przyrządu Power Plate została zastosowana z powodzeniem już przed 50 laty w podróżach międzyplanetarnych, w celu przeciwdziałania uwiądowi mięśni (regresji mięśni) w stanie nieważkości w kosmosie.

Przyspieszenie

Tajemnica przyspieszeń przyrządu Power Plate tkwi w wielowymiarowych, rytmicznych drganiach, które wprowadzane są do ciała użytkownika i tam mogą wyzwalać liczne pozytywne efekty. Najważniejszą rolę odgrywają przy tym pionowe ruchy przyrządu Power Plate w górę i w dół, które w rezultacie powodują rytmiczne pobudzenie wrzecion mięśniowych (receptory w muskulaturze) i prowadzą do odruchowych skurczów muskulatury (toniczny odruch wibracyjny).

Dzięki temu można wywołać do 3000 skurczów mięśni na minutę oraz uaktywnić niemalże 100% muskulatury, co w przypadku treningu siłowego o wysokiej intensywności i wysokiej wydajności daje w rezultacie równoczesne skoordynowane obciążenie i może prowadzić do licznych pozytywnych efektów fizjologicznych.

Trening z przyspieszeniem wynosi f = m * g

Różnorodność

Dzięki licznym możliwościom ustawień, takim jak czas stosowania, amplituda (intensywność ruchu pionowego) oraz częstotliwość 25-50 Hz (drgania na sekundę), możliwe jest indywidualne dostosowanie Power Plate do potrzeb wzmocnienia, ruchliwości, masażu oraz odprężenia. Powoduje to, że Power Plate jest idealnym partnerem w prewencji, rehabilitacji, sporcie wyczynowym i w pielęgnacji urody, a także dla tych wszystkich, którzy pragną w krótkim czasie przeprowadzić efektywny trening.

Stosowanie

Power Plate może być stosowany do wzmocnienia każdego funkcjonalnego treningu, jak Pilates, Yoga, sztuki walki, sport wysoko wyczynowy lub proste podpórki.


© 2011 STUDIO POWER PLATE
Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści!

Wykonanie: Studio Nivo